Приготування галушок.
Галушки, палюшки чи, як їх ще називають, ліниві вареники я зазвичай готую з картоплі і кисломолочного сиру. Також їх можна приготувати з самої картоплі. Щойно зварені галушки традиційно поливають розтопленим вершковим маслом і подають зі сметаною. Але мені та моїм рідним ця страва найбільше смакує з мачанкою, що є дуже популярною на Західній Україні. До речі, з мачанкою у нас ще частенько подають вареники з картоплею та сиром.
Спершу готуємо мачанку. Цибулю порізати маленькими кубиками і на олії обсмажити її до золотистого кольору. Додати борошно і, помішуючи, смажити 1 хв.
Далі додати сметану, посолити, поперчити, перемішати і довести до кипіння.
Мачанку розвести молоком до бажаної консистенції. При цьому слід пам’ятати, що після охолодження мачанка загусне.
За бажанням, вичавити зубчик часника, дати покипіти півхвилини, накрити кришкою, щоб не утворилася плівочка, і відставити з вогню. Мачанка готова.
Готуємо галушки. Картоплю заздалегідь відварити в мундирах, очистити від шкірки і вистудити. Картоплю разом із сиром пропустити через м’ясорубку. Додати збиті яйця, сіль, перець і ретельно перемішати ложкою.
Потім поступово додати борошно. Замісити тісто, що не липне до рук, але при цьому залишається м’яким. І пам’ятайте, чим більше додати борошна, тим твердіші вийдуть галушки.
Тісто розділити на 4 частини. Кожну частину по черзі розкатати ковбаскою діаметром 3 см і порізати на шматочки товщиною приблизно 1 см. Шматочки тіста, за бажанням, можна обкатати в борошні, надавши їм потрібної форми.
Галушки викласти у підсолену киплячу воду і помішати, щоб вони не прилипли до дна каструлі.
Коли галушки спливуть на поверхню, їх слід поварити ще 2 хв. і шумівкою перекласти в миску.
Галушки одразу полити розтопленим вершковим маслом або рослинною олією, щоб вони не злипалися. До столу подавати з мачанкю. Галушки з мачанкою готові.